zanzibar

Wczasy na Zanzibarze - zorganizowane wycieczki dla polaków

Plan wycieczek po polsku

 
🔥 poniedziałek: 3w1, w tym Plantacja Przypraw, żółwie na Prison Island, Stone Town z targowiskiem, domem Freddiego Mercury’ego i lunchem w lokalnym domu,🍍🌶🌿🐢🐢🐢🕌
 
🔥 wtorek: 4w1, a w niej delfiny, małpki w Jozani Forest, The Rock Restaurant i wizyta w szkole 🐬🐬🐬🐒🐒🐒
 
🔥 czwartek: 3w1, w tym Plantacja Przypraw, żółwie na Prison Island, Stone Town z targowiskiem, domem Freddiego Mercury’ego i lunchem w lokalnym domu,🍍🌶🌿🐢🐢🐢🕌
 

🔥 piątek: Safari Blue – rejs łodzią po zatokach, snorkowanie i lunch z owocami morza 🍤🦀🦐🦞🔥

🔥 sobota rano: snorkowanie na pół dnia w okolicy wyspy Mnemba, gdzie rafa koralowa jest najpiękniejsza 🐠🐡🐟🦑🐙🐟
 
🔥 sobota popołudniem: pływanie z żółwiami, wioska rybacka i zachód słońca na plaży Nungwi 🐢🐢🌅
 
Dla chętnych przewodnicy mogą zorganizować wycieczki również w inne dni 🥰
 
🔥 codziennie safari (w języku angielskim w największym parku narodowym Afryki – Selous, który jest 4 x większy od parku Serengeti.

UWAGA! PROMOCJA!

Pakiety promocyjne:
– dwie wycieczki całodniowe + jedna wycieczka na pół dnia to jedyne 150$ od osoby dorosłej (dla dzieci do 8 lat 50% zniżki),

– trzy wycieczki całodniowe to 165$ od osoby dorosłej (dla dzieci do 8 lat 50% zniżki),

* na wszystkich wycieczkach (poza snorkowaniem) są przewodnicy mówiący po polsku

** dla dzieci do 8 lat 50% zniżki na wycieczki

Zestawy wycieczek

Wycieczki całodniowe

1. 3w1: Plantacja przypraw + Prison Island + Stone Town (60$/os.)
2. Safari Blue (60$/os.)
3. 4w1: Spotkanie z delfinami + wizyta w szkole + The  Rock Restaurant + Jozani Forest (60$/os.)

Wycieczki na pół dnia

1. Pływanie z żółwiami olbrzymimi, wioska rybacka i zachód słońca na Nungwi (50$/os.)
2. Snorkowanie na rafie koralowej (50$/os.)

Ważne informacje

W czasie wycieczek całodniowych w cenie wycieczki jest lunch.

Na wszystkich wycieczkach (poza snorkowaniem) są przewodnicy mówiący po polsku.

Dla dzieci do 8 lat 50% zniżki na wycieczki.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

3w1: Plantacja przypraw, Prison Island, Stone Town
cena: 60$ od osoby

ok. 08:00 wyjazd z hotelu do centralnej części wyspy. Wizyta na plantacji przypraw w okolicach wioski Kizimbani. Spacer po miejscowych polach uprawnych, w otoczeniu bujnej roślinności. Przewodnik pokaże Wam i opowie o większości przypraw i egzotycznych owocach Zanzibaru. To również świetna okazja do nauki i spróbowania jak smakują przyprawy i owoce w ich naturalnym środowisku oraz porównania z tym, co możemy zakupić w naszych sklepach. Wiele przypraw zasadzonych na tutejszych wyspach zostało sprowadzonych z różnych krajów, takich jak Madagaskar, Sri Lanka i Seszele i z sukcesem są uprawiane na Zanzibarze ze względu na wysoką żyzność tutejszej gleby. Wśród przypraw uprawianych tutaj znajdziecie goździki, wanilię, kardamon, cynamon, curry, tamarynd, imbir, trawę cytrynową, gałkę muszkatołową pieprz i chili, a także powszechne na Zanzibarze egzotyczne owoce. Głównie są to banany, limonki, liczi, ananasy, karambola (podobna w smaku do limonki), guava, jackfruit (podobny w smaku do ananasa), durian, gwiezdny owoc, mandarynka i różne odmiany mango. Przekonacie się również na czym polegają różnice pomiędzy różnymi gatunkami kaw takich jak arabica, rabusta i liberica.

Następnie przejazd do nabrzeża Forodhani, aby wyruszyć taksówką wodną na Prison Island.

Malowniczo położona wyspa znana również jako Changuu, była pierwotnie planowana przez arabskich władców jako więzienie dla nieposłusznych niewolników. W 1893 r. wybudowano tutaj więzienie, ale zamiast tego było ono wykorzystywane jako miejsce kwarantanny dla całej Afryki Wschodniej. W wielu miejscach znajdziecie pozostałości po planowanym więzieniu, w tym obręcze przy podłodze, do których skazańcy mieli być przykuci łańcuchami. Każda z cel miała mieć tylko jedno okno. Na wyspie oprócz ruin starego więzienia, istnieje duża populacja chronionych żółwi olbrzymich, przywiezionych tutaj z Seszeli w XVIII wieku. Uwielbiają, gdy się je karmi dostępną na miejscu kapustą oraz drapie pod szyją oraz pod pancerzem.

Powrót do Stone Town na lokalny lunch.

Następnym punktem programu jest wycieczka po Stone Town (Kamienne Miasto).  To stare miasto i kulturalne serce Zanzibaru. Bardzo niewiele zmieniło się w ciągu ostatnich 200 lat. Wycieczka z przewodnikiem po dawnym targu niewolniczym, targu rybnym, Pałacu Sułtana, Domu Cudów, Starym Forcie Arabskim, Muzeum Narodowym, Katedrze Katolickiej i wielu innych niesamowitych miejscach. Możesz tu spędzić czas wędrując przez fascynujący labirynt wąskich uliczek i zaułków, tętniących życiem bazarów, meczetów i wielkich starych arabskich domów oraz pałaców. To także miejsce, w którym urodził się i mieszkał słynny Freddie Mercury (właściwie Farrokh Bulsara) z zespołu Queen – zobaczycie dom, w którym się wychowywał. Spacer po starym mieście pozwoli Wam poczuć niezapomnianą atmosferę Zanzibaru, odzwierciedloną również w architekturze oraz jakości wykonania ręcznie rzeźbionych drewnianych drzwiach z mosiężnymi okuciami. W całym mieście jest ich ponad 500.
Stone Town zostało niedawno zasłużenie uznane za światowe dziedzictwo UNESCO

ok. 17:30 transfer do hotelu.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

Safari Blue
cena: 60$ od osoby

Całodniowa wyprawa żeglarska tradycyjną łodzią Dhow.
Zostaniecie odebrani z hotelu, aby dotrzeć do przybrzeżnej wioski w rejonie Fumba. W zatoce znajduje się wiele pięknych niezamieszkanych wysp oraz piaszczystych plaż, często odwiedzanych przez delfiny butlonose – przy odrobinie szczęścia będzie okazja na ich spotkanie.
Pierwszym przystankiem będzie tzw. sandbank, czyli piaszczysta wysepka widoczna tylko przy odpływie. Tutaj spędzicie czas na kąpieli oraz relaksie na plaży. Następnie wyruszycie w rejs do naturalnego basenu, położonego wśród koralowego nabrzeża i lasu namorzynowego. Rosną tutaj głównie drzewa czerwonego mahoniu, z którego są produkowane łodzie Dhow. W czasie przypływu poziom wody podnosi się tu nawet o kilka metrów. Przy niskim poziomie wody można wpłynąć do zatoki i cieszyć się kąpielą w malowniczym otoczeniu. Następnie przepłyniecie w rejon rafy koralowej, gdzie będzie czas na snorkowanie (rurka, maska i płetwy są w cenie).
Na łodzi zostaniecie poczęstowani mlekiem ze świeżo otworzonego kokosa.
Kolejnym przystankiem będzie lunch z owocami morza na plaży na jednej z wysp. Posiłek jest przygotowany z tradycyjnych dań Zanzibaru, w tym ryż gotowany w mleku kokosowym podany z grillowanymi rybami, homarem, kalmarami, kurczakiem i różnymi sosami. Posiłek zjecie pod namiotami postawionymi na plaży, a do niego otrzymacie wodę, lokalne soki, piwo lub colę. Na deser zostaniecie poczęstowani owocami sezonowymi.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

4w1: Spotkanie z delfinami, wizyta w szkole, The Rock Restaurant, Jozani Forest
Cena: 60$ od osoby

ok. 5:30-06:30 wyjazd z hotelu na południową część wyspy na wybrzeże, z którego płynie się niewielką łodzią motorową na spotkanie z delfinami. Główną atrakcją tej części wycieczki jest możliwość oglądania delfinów butlonosych. Czasem można z nimi pływać, co jest uzależnione od szczęścia, warunków pogodowych oraz humoru delfinów. Czasem jest to bardzo przyjemnie i łatwo się z nimi pływa, czasem bardziej przypomina wyczynowe polowanie z rurką i maską, aby je przez chwilę zobaczyć.

Na tę część wycieczki oprócz ręcznika warto zabrać ubranie na zmianę, ponieważ czasem przy wietrze fale potrafią zmoczyć pasażerów łodzi.

Kolejnym punktem jest wizyta w szkole – jeśli w tym czasie nie będzie zajęć, odwiedzimy jedną z wiosek. Na tę część warto zabrać rzeczy przywiezione z Polski dla dzieci.

Następnie pojedziecie do Jozani Forest. Spotkacie tutaj 2 gatunki małp: red colobus z charakterystycznym czerwonym paskiem na grzbiecie oraz sikes monkeys – szare (gatunki zagrożone, populacja licząca ok. 1500 sztuk). Małpki te nie są oswojone – można im zrobić zdjęcia z odległości, nie podchodzą do zwiedzających. Jest to również okazja do spaceru wśród bujnego lasu i poznania różnych gatunków drzew (ok. 100 gatunków) oraz bagien. Jozani Forest ma powierzchnię ponad 2512 hektarów, obejmującą las i obszar słonych bagien. W drugiej części będziecie mogli poznać różnicę pomiędzy 3 gatunkami drzew namorzynowych, różniących się kształtem liści, korą oraz korzeniami. Warto zapamiętać, że korzenie drzew zamieniają wodę słoną w słodką. Obszar wraz z przylegającym do niego lasem Chwaka został niedawno przekształcony w rezerwat znany jako Jozani Chwaka.

Kolejnym punktem wycieczki jest lunch w lokalnej restauracji.

Na koniec wizyta w „The Rock Restaurant” – restauracji położonej w malowniczym miejscu na skale w oceanie. Jest to okazja do zrobienia pięknych zdjęć na tle restauracji oraz na jej tarasie. Jeśli nie będzie zbyt wielu rezerwacji stolików w tym czasie, można tam również zamówić drinka lub kawę. Nie będzie natomiast czasu na zjedzenie w niej posiłku – stoliki rezerwuje się z wyprzedzeniem.

ok. 15:00-16:00 Powrót do hotelu

WYCIECZKA NA PÓŁ DNIA

Pływanie z żółwiami, wioska rybacka, zachód słońca na plaży Nungwi
cena: 50$ od osoby

ok. 13:00 wyjazd z hotelu
Wyjazd na północną część wyspy do Nungwi, do miejsca z morskimi żółwiami olbrzymi. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w którym można z nimi pływać oraz karmić je wodorostami. Odwiedzicie też wioskę rybacką, a także spędzicie czas na plaży, gdzie można podziwiać malowniczy zachód słońca.

WYCIECZKA NA PÓŁ DNIA

Snorkowanie na rafie koralowej
cena: 50$ od osoby

Popłyniecie na rafę koralową, w pobliże malowniczej wyspy Mnemba, gdzie przewodnik pokaże Wam różne gatunki ryb i inne podwodne żyjątka.

Jest spora szansa na spotkanie delfinów i ich spokojne oglądanie pod wodą.

Niezależnie od tego, czy jesteście nowicjuszami czy profesjonalistami, współpracujący z nami kompetentni przewodnicy sprawią, że na pewno zachwycicie się podwodnym światem.

2,5h WYCIECZKA QUADAMI

cena: 120$ za 2-osobowy quad + transfer z hotelu

Początek wycieczki to przejazd przez pola ryżowe i pola trzciny cukrowej. Po drodze można podziwiać piękne widoki na okolicę. Następnie przejazd przez Kinyasini i okoliczne wioski w regionie Upenja, w których mija się domy zbudowane z czerwonej glinki. W trakcie wycieczki odwiedza się jedną z rodzin i można obejrzeć wnętrze domu, aby zobaczyć jak żyją miejscowe rodziny. Zakończeniem wycieczki jest poczęstunek złożony z owoców tropikalnych na plaży Pwani Mchangani.

Wycieczka dostępna codziennie w godzinach porannych oraz popołudniowych

Wycieczka prowadzona jest w j. angielskim

SAFARI W PARKU SELOUS

SAFARI

1-dniowe safari: 450$

Selous jest największym parkiem narodowym Afryki – jego powierzchnia jest prawie 4 razy większa od Serengeti.

Plan wyprawy:
– ok. 5:30 wyjazd z hotelu,
– przelot z Zanzibaru wprost do parku Selous,
– całodniowe safari,
– lot powrotny na Zanzibar ok. 16:30
– powrót do hotelu

W trakcie safari lunch w formie pikniku

Cena: 450$ od osoby dorosłej, 400$ od dzieci do 17 lat

+50$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem (za samochód, nie od osoby)

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wstęp na teren parku, lunch, woda

SAFARI

2-dniowe safari: od 650$

Plan
wyprawy
:
Dzień 1:
– wyjazd z hotelu,
– przelot z Zanzibaru
– całodniowe oglądanie zwierząt z samochodu tzw. game drive wraz z lunchem w formie pikniku
– kolacja w hotelu, relaks, nocleg
Dzień 2:
– śniadanie

– poranny
rejs łodzią po rzece Rufiji
– przejazd na lotnisko
– lot powrotny na Zanzibar
– powrót do hotelu

Godziny lotu:
– wylot poranny ok. 6:00-7:15,
– lot powrotny ok. 11:15-12:00

Cena za safari z noclegami w:

– Mbega Safari Camp – 650$ od osoby dorosłej, 600$ dla dzieci do 16 lat

– Africa Safari Camp – 650$ od osoby dorosłej, 600$ dla dzieci do 16 lat

– Mivumo River Lodge – 1050$ od osoby dorosłej, 850$ dzieci

+50$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem
(za samochód, nie od osoby)

dodatkowe safari drugiego dnia i wylot popołudniem: 175$ od osoby

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wyżywienie, nocleg, wstęp na teren parku

SAFARI

3-dniowe safari: od 850$

Plan wyprawy:
Dzień 1:
– wyjazd z hotelu,
– przelot do Selous,
– przejazd do hotelu w parku,
– lunch,
– wieczorny rejs łodzią po rzece Rufiji,
– powrót do hotelu, kolacja, relaks
Dzień 2:
– śniadanie
– całodniowe oglądanie zwierząt z samochodu tzw. game drive wraz z lunchem w formie pikniku
– powrót do hotelu
– kolacja, relaks
Dzień 3:
– śniadanie
– piesze safari pod ochroną uzbrojonego strażnika,
– lot powrotny na Zanzibar
– powrót do hotelu

Godziny lotu:
– wylot 5:30-7:00,
– lot powrotny 11:15-12:30

Cena:

850$-1 300$ od osoby, w zależności od wyboru i dostępności miejsca noclegu (aktualne ceny noclegów weryfikujemy na bieżąco po otrzymaniu zapytania).

Dla dzieci do 16 lat cena jest o 100$ niższa niż dla osoby dorosłej

+50$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem (za samochód, nie od osoby)

dodatkowe safari drugiego dnia i wylot popołudniem: 175$ od osoby

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wyżywienie, nocleg, wstęp na teren parku