zanzibar

Wczasy na Zanzibarze - zorganizowane wycieczki dla polaków

Plan wycieczek po polsku

🔥 poniedziałek: 3w1, w tym Plantacja Przypraw, żółwie na Prison Island, Stone Town z targowiskiem, dom Freddiego Mercury’ego z zewnątrz (wejście do środka możliwe po opłaceniu biletu wstępu, bilet nie jest w cenie wycieczki) i lunchem w lokalnym domu 🍍🌶 🌿🐢🐢🐢🕌
 
🔥 środa: 4w1, a w niej delfiny, małpki w Jozani Forest, The Rock Restaurant i wizyta w szkole 🐬🐬🐬🐒🐒🐒
 
🔥 czwartek: 3w1, w tym Plantacja Przypraw, żółwie na Prison Island, Stone Town z targowiskiem, dom Freddiego Mercury’ego z zewnątrz (wejście do środka możliwe po opłaceniu biletu wstępu, bilet nie jest w cenie wycieczki) i lunchem w lokalnym domu 🍍🌶🌿🐢🐢🐢🕌
 
🔥 piątek: Safari Blue – rejs łodzią po zatokach, snorkowanie i lunch z owocami morza 🍤🦀🦐🦞
 
🔥 sobota rano: snorkowanie na pół dnia w okolicy wyspy Mnemba, gdzie rafa koralowa jest najpiękniejsza 🐠🐡🐟🦑🐙🐟
 
🔥 sobota popołudniem: pływanie z żółwiami, wioska rybacka i zachód słońca na plaży Nungwi 🐢🐢🌅
 
Dla chętnych przewodnicy mogą zorganizować wycieczki również w inne dni 🥰
 
🔥 codziennie safari (w języku angielskim) w największym parku narodowym Afryki – Selous oraz Mikumi w Tanzanii.

UWAGA! PROMOCJA!

Pakiety promocyjne:
– przy zamówieniu 2 wycieczek całodniowych + 1 wycieczki na pół dnia: od 150$ od osoby dorosłej (zamiast 170$)

– przy zamówieniu 3 wycieczek całodniowych: od 165$ od osoby dorosłej (zamiast 180$)

– przy zamówieniu większej liczby wycieczek, indywidualne ceny

– dla dzieci do 7 lat włącznie 50% zniżki na wszystkie wycieczki na Zanzibarze (nie dotyczy safari w Tanzanii),

Na wszystkich wycieczkach (poza quadami oraz safari w Tanzanii) są przewodnicy mówiący po polsku

Zestawy wycieczek

Wycieczki całodniowe

1. 3w1: Plantacja przypraw + Prison Island + Stone Town (od 60$/os.)
2. Safari Blue (od 60$/os.)
3. 4w1: Spotkanie z delfinami + wizyta w szkole + The  Rock Restaurant + Jozani Forest (od 60$/os.)

Wycieczki na pół dnia

1. Pływanie z żółwiami olbrzymimi, wioska rybacka i zachód słońca na Nungwi (od 50$/os.)
2. Snorkowanie na rafie koralowej (od 50$/os.)

Ważne informacje

W czasie wycieczek całodniowych w cenie wycieczki jest lunch.

Na wszystkich wycieczkach (poza safari w Tanzanii) są przewodnicy mówiący po polsku.

Dla dzieci do 7 lat 50% zniżki na wszystkie wycieczki na Zanzibarze (nie dotyczy safari w Tanzanii).

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

3w1: Plantacja przypraw, Prison Island, Stone Town
cena: od 60$ od osoby

ok. 08:00 wyjazd z hotelu do centralnej części wyspy. Wizyta na plantacji przypraw w okolicach wioski Kizimbani. Spacer po miejscowych polach uprawnych, w otoczeniu bujnej roślinności. Przewodnik pokaże Wam i opowie o większości przypraw i egzotycznych owocach Zanzibaru. To również świetna okazja do nauki i spróbowania jak smakują przyprawy i owoce w ich naturalnym środowisku oraz porównania z tym, co możemy zakupić w naszych sklepach. Wiele przypraw zasadzonych na tutejszych wyspach zostało sprowadzonych z różnych krajów, takich jak Madagaskar, Sri Lanka i Seszele i z sukcesem są uprawiane na Zanzibarze ze względu na wysoką żyzność tutejszej gleby. Wśród przypraw uprawianych tutaj znajdziecie goździki, wanilię, kardamon, cynamon, curry, tamarynd, imbir, trawę cytrynową, gałkę muszkatołową pieprz i chili, a także powszechne na Zanzibarze egzotyczne owoce. Głównie są to banany, limonki, liczi, ananasy, karambola (podobna w smaku do limonki), guava, jackfruit (podobny w smaku do ananasa), durian, gwiezdny owoc, mandarynka i różne odmiany mango. Przekonacie się również na czym polegają różnice pomiędzy różnymi gatunkami kaw takich jak arabica, rabusta i liberica.

Następnie przejazd do nabrzeża Forodhani, aby wyruszyć taksówką wodną na Prison Island.

Malowniczo położona wyspa znana również jako Changuu, była pierwotnie planowana przez arabskich władców jako więzienie dla nieposłusznych niewolników. W 1893 r. wybudowano tutaj więzienie, ale zamiast tego było ono wykorzystywane jako miejsce kwarantanny dla całej Afryki Wschodniej. W wielu miejscach znajdziecie pozostałości po planowanym więzieniu, w tym obręcze przy podłodze, do których skazańcy mieli być przykuci łańcuchami. Każda z cel miała mieć tylko jedno okno. Na wyspie oprócz ruin starego więzienia, istnieje duża populacja chronionych żółwi olbrzymich, przywiezionych tutaj z Seszeli w XVIII wieku. Uwielbiają, gdy się je karmi dostępną na miejscu kapustą oraz drapie pod szyją oraz pod pancerzem.

Powrót do Stone Town na lokalny lunch.

Następnym punktem programu jest wycieczka po Stone Town (Kamienne Miasto).  To stare miasto i kulturalne serce Zanzibaru. Bardzo niewiele zmieniło się w ciągu ostatnich 200 lat. Wycieczka z przewodnikiem po dawnym targu niewolniczym, targu rybnym, Pałacu Sułtana, Domu Cudów, Starym Forcie Arabskim, Muzeum Narodowym, Katedrze Katolickiej i wielu innych niesamowitych miejscach. Możesz tu spędzić czas wędrując przez fascynujący labirynt wąskich uliczek i zaułków, tętniących życiem bazarów, meczetów i wielkich starych arabskich domów oraz pałaców. To także miejsce, w którym urodził się i mieszkał słynny Freddie Mercury (właściwie Farrokh Bulsara) z zespołu Queen – zobaczycie dom z zewnątrz (wejście do środka możliwe po opłaceniu biletu wstępu, bilet nie jest w cenie wycieczki), w którym się wychowywał. Spacer po starym mieście pozwoli Wam poczuć niezapomnianą atmosferę Zanzibaru, odzwierciedloną również w architekturze oraz jakości wykonania ręcznie rzeźbionych drewnianych drzwiach z mosiężnymi okuciami. W całym mieście jest ich ponad 500.

Stone Town zostało niedawno zasłużenie uznane za światowe dziedzictwo UNESCO

ok. 17:30 transfer do hotelu.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

Safari Blue
cena: od 60$ od osoby

Całodniowa wyprawa żeglarska tradycyjną łodzią Dhow.
Zostaniecie odebrani z hotelu, aby dotrzeć do przybrzeżnej wioski w rejonie Fumba. W zatoce znajduje się wiele pięknych niezamieszkanych wysp oraz piaszczystych plaż, często odwiedzanych przez delfiny butlonose – przy odrobinie szczęścia będzie okazja na ich spotkanie.
Pierwszym przystankiem będzie tzw. sandbank, czyli piaszczysta wysepka widoczna tylko przy odpływie. Tutaj spędzicie czas na kąpieli oraz relaksie na plaży. Następnie wyruszycie w rejs do naturalnego basenu, położonego wśród koralowego nabrzeża i lasu namorzynowego. Rosną tutaj głównie drzewa czerwonego mahoniu, z którego są produkowane łodzie Dhow. W czasie przypływu poziom wody podnosi się tu nawet o kilka metrów. Przy niskim poziomie wody można wpłynąć do zatoki i cieszyć się kąpielą w malowniczym otoczeniu. Następnie przepłyniecie w rejon rafy koralowej, gdzie będzie czas na snorkowanie (rurka, maska i płetwy są w cenie).
Na łodzi zostaniecie poczęstowani mlekiem ze świeżo otworzonego kokosa.
Kolejnym przystankiem będzie lunch z owocami morza na plaży na jednej z wysp. Posiłek jest przygotowany z tradycyjnych dań Zanzibaru, w tym ryż gotowany w mleku kokosowym podany z grillowanymi rybami, homarem, kalmarami, kurczakiem i różnymi sosami. Posiłek zjecie pod namiotami postawionymi na plaży, a do niego otrzymacie wodę, lokalne soki, piwo lub colę. Na deser zostaniecie poczęstowani owocami sezonowymi.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

4w1: Spotkanie z delfinami, wizyta w szkole, The Rock Restaurant, Jozani Forest
Cena: od 60$ od osoby

ok. 5:30-06:30 wyjazd z hotelu na południową część wyspy na wybrzeże, z którego płynie się niewielką łodzią motorową na spotkanie z delfinami. Główną atrakcją tej części wycieczki jest możliwość oglądania delfinów butlonosych. Czasem można z nimi pływać, co jest uzależnione od szczęścia, warunków pogodowych oraz humoru delfinów. Czasem jest to bardzo przyjemnie i łatwo się z nimi pływa, czasem bardziej przypomina wyczynowe polowanie z rurką i maską, aby je przez chwilę zobaczyć.

Na tę część wycieczki oprócz ręcznika warto zabrać ubranie na zmianę, ponieważ czasem przy wietrze fale potrafią zmoczyć pasażerów łodzi.

Kolejnym punktem jest wizyta w szkole – jeśli w tym czasie nie będzie zajęć, odwiedzimy jedną z wiosek. Na tę część warto zabrać rzeczy przywiezione z Polski dla dzieci.

Następnie pojedziecie do Jozani Forest. Spotkacie tutaj 2 gatunki małp: red colobus z charakterystycznym czerwonym paskiem na grzbiecie oraz sikes monkeys – szare (gatunki zagrożone, populacja licząca ok. 1500 sztuk). Małpki te nie są oswojone – można im zrobić zdjęcia z odległości, nie podchodzą do zwiedzających. Jest to również okazja do spaceru wśród bujnego lasu i poznania różnych gatunków drzew (ok. 100 gatunków) oraz bagien. Jozani Forest ma powierzchnię ponad 2512 hektarów, obejmującą las i obszar słonych bagien. W drugiej części będziecie mogli poznać różnicę pomiędzy 3 gatunkami drzew namorzynowych, różniących się kształtem liści, korą oraz korzeniami. Warto zapamiętać, że korzenie drzew zamieniają wodę słoną w słodką. Obszar wraz z przylegającym do niego lasem Chwaka został niedawno przekształcony w rezerwat znany jako Jozani Chwaka.

Kolejnym punktem wycieczki jest lunch w lokalnej restauracji.

Na koniec wizyta w „The Rock Restaurant” – restauracji położonej w malowniczym miejscu na skale w oceanie. Jest to okazja do zrobienia pięknych zdjęć na tle restauracji oraz na jej tarasie. Jeśli nie będzie zbyt wielu rezerwacji stolików w tym czasie, można tam również zamówić drinka lub kawę. Nie będzie natomiast czasu na zjedzenie w niej posiłku – stoliki rezerwuje się z wyprzedzeniem.

ok. 15:00-16:00 Powrót do hotelu

WYCIECZKA NA PÓŁ DNIA

Pływanie z żółwiami, wioska rybacka, zachód słońca na plaży Nungwi
cena: od 50$ od osoby

ok. 13:00 wyjazd z hotelu
Wyjazd na północną część wyspy do Nungwi, do miejsca z morskimi żółwiami olbrzymi. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w którym można z nimi pływać oraz karmić je wodorostami. Odwiedzicie też wioskę rybacką, a także spędzicie czas na plaży, gdzie można podziwiać malowniczy zachód słońca.

WYCIECZKA NA PÓŁ DNIA

Snorkowanie na rafie koralowej
cena: od 50$ od osoby

Popłyniecie na rafę koralową, w pobliże malowniczej wyspy Mnemba, gdzie przewodnik pokaże Wam różne gatunki ryb i inne podwodne żyjątka.

Jest spora szansa na spotkanie delfinów i ich spokojne oglądanie pod wodą.

Niezależnie od tego, czy jesteście nowicjuszami czy profesjonalistami, współpracujący z nami kompetentni przewodnicy sprawią, że na pewno zachwycicie się podwodnym światem.

2,5h WYCIECZKA QUADAMI

cena: 120$ za 2-osobowy quad + transfer z hotelu

Początek wycieczki to przejazd przez pola ryżowe i pola trzciny cukrowej. Po drodze można podziwiać piękne widoki na okolicę. Następnie przejazd przez Kinyasini i okoliczne wioski w regionie Upenja, w których mija się domy zbudowane z czerwonej glinki. W trakcie wycieczki odwiedza się jedną z rodzin i można obejrzeć wnętrze domu, aby zobaczyć jak żyją miejscowe rodziny. Zakończeniem wycieczki jest poczęstunek złożony z owoców tropikalnych na plaży Pwani Mchangani.

Wycieczka dostępna codziennie w godzinach porannych oraz popołudniowych

Wycieczka prowadzona jest w j. angielskim

SAFARI W PARKACH MIKUMI I SELOUS

SAFARI w Mikumi

1-dniowe safari: 500$

Plan wyprawy:
– ok. 5:30 wyjazd z hotelu,
– przelot z Zanzibaru wprost do parku Mikumi,
– całodniowe safari,
– lot powrotny na Zanzibar ok. 16:30
– powrót do hotelu

W trakcie safari lunch w formie pikniku

Cena: 500$ od osoby dorosłej, 450$ od dzieci do 17 lat

+60$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem (za samochód, nie od osoby)

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wstęp na teren parku, lunch, woda

SAFARI w Selous

1-dniowe safari: 530$

Selous jest największym parkiem narodowym Afryki – jego powierzchnia jest prawie 4 razy większa od Serengeti.

Plan wyprawy:
– ok. 5:30 wyjazd z hotelu,
– przelot z Zanzibaru wprost do parku Selous,
– całodniowe safari,
– lot powrotny na Zanzibar ok. 16:30
– powrót do hotelu

W trakcie safari lunch w formie pikniku

Cena: 530$ od osoby dorosłej, 500$ od dzieci do 17 lat

+60$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem (za samochód, nie od osoby)

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wstęp na teren parku, lunch, woda

SAFARI w Selous

2-dniowe safari: od 650$

Plan
wyprawy
:
Dzień 1:
– wyjazd z hotelu,
– przelot z Zanzibaru
– całodniowe oglądanie zwierząt z samochodu tzw. game drive wraz z lunchem w formie pikniku
– kolacja w hotelu, relaks, nocleg
Dzień 2:
– śniadanie

– poranny
rejs łodzią po rzece Rufiji
– przejazd na lotnisko
– lot powrotny na Zanzibar
– powrót do hotelu

Godziny lotu:
– wylot poranny ok. 6:00-7:15,
– lot powrotny ok. 11:15-12:00

Cena za safari z noclegami w:

1. Mbega Safari Camp 

kliknij i sprawdź hotel

650$ od osoby dorosłej, 600$ dla dzieci do 16 lat

2. Selous Safari Lodge 

kliknij i sprawdź hotel

650$ od osoby dorosłej, 600$ dla dzieci do 16 lat

3. Serena Mivumo River Lodge 

kliknij i sprawdź hotel

1050$ od osoby dorosłej, 850$ dzieci do lat 16

+60$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem
(za samochód, nie od osoby)

dodatkowe safari drugiego dnia i wylot popołudniem: 175$ od osoby

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wyżywienie, nocleg, wstęp na teren parku

SAFARI w Selous

3-dniowe safari: od 850$

Plan wyprawy:
Dzień 1:
– wyjazd z hotelu,
– przelot do Selous,
– przejazd do hotelu w parku,
– lunch,
– wieczorny rejs łodzią po rzece Rufiji,
– powrót do hotelu, kolacja, relaks
Dzień 2:
– śniadanie
– całodniowe oglądanie zwierząt z samochodu tzw. game drive wraz z lunchem w formie pikniku
– powrót do hotelu
– kolacja, relaks
Dzień 3:
– śniadanie
– piesze safari pod ochroną uzbrojonego strażnika,
– lot powrotny na Zanzibar
– powrót do hotelu

Godziny lotu:
– wylot 5:30-7:00,
– lot powrotny 11:15-12:30

Cena:

850$-1 300$ od osoby, w zależności od wyboru i dostępności miejsca noclegu (aktualne ceny noclegów weryfikujemy na bieżąco po otrzymaniu zapytania).

Dla dzieci do 16 lat cena jest o 100$ niższa niż dla osoby dorosłej

+60$ transfer w obie strony pomiędzy hotelem i lotniskiem (za samochód, nie od osoby)

dodatkowe safari drugiego dnia i wylot popołudniem: 175$ od osoby

W cenie: transport, przewodnik anglojęzyczny, wyżywienie, nocleg, wstęp na teren parku

Realizatorem lokalnych wycieczek na Zanzibarze i w Tanzanii jest MOZETI TOURS AND SAFARIS, P.O. BOX 3420, Zanzibar International Airport Tanzania


Wczasy na Zanzibarze – zorganizowane wycieczki dla Polaków

Wakacyjny wyjazd powinien być przede wszystkim wolny od trosk i zmartwień. To czas na relaks, zabawę oraz poznawanie nowych miejsc, zwyczajów i kultury. Tego typu doznania zapewnić mogą zorganizowane wczasy na Zanzibarze! Do tego liczne atrakcje i zajęcia, takie jak pływanie w przejrzystych wodach Oceanu Indyjskiego, czy snorkowanie. Brzmi zachęcająco? Sprawdź ofertę tropikalnych wycieczek dedykowanych osobom z Polski.

Czytaj więcej

Pierwszy wyjazd w egzotyczne miejsce – kierunek Zanzibar!

Jest wiele ciekawych miejsc, które warto wybrać na wakacyjny wyjazd. Dlaczego więc konkretnie ta wyspa? Już wyjaśniamy! Jest ona położna na Oceanie Indyjskim i stanowi istny raj dla fanów egzotyki, również tych z Polski! Dzięki panującej tam atmosferze, będzie doskonałym wyborem na pierwsze, pozaeuropejskie wczasy, ale nie tylko!

Kameralna nie znaczy nudna – wczasy na Zanzibarze

Kameralność nie wiąże się jednak z nudą! Lokalny, wyspiarski klimat pomaga nie tylko się zrelaksować, ale także poczuć jak na organizowanej specjalnie dla was wycieczce! Na wyspie każdy – zarówno amator plażowania, sportów wodnych, jak i zwiedzania – znajdzie coś dla siebie! Z naszym polskimi przewodnikami na pewno nie będziecie się nudzić!

Egzotyka dla Polaków – zwiedzaj Zanzibar z polskojęzycznym przewodnikiem

Perspektywa wyjazdu do kraju, którego języka nie znasz Cię przeraża? Nie czujesz się na tyle pewnie ze swoimi umiejętnościami, aby rozmawiać w języku angielskim? To żaden problem! Nie musisz rezygnować z zagranicznej wycieczki fakultatywnej z przewodnikiem tylko z powodu bariery językowej. W ramach oferty poznasz historię, obyczaje i kulturę oraz zwiedzisz Zanzibar po polsku!

Nasi zagraniczni partnerzy dbają o komfort wszystkich klientów. Z tego powodu w ofercie dostępne są liczne wycieczki fakultatywne, podczas których polskojęzyczny przewodnik oprowadzi zainteresowanych po wyspie! Czeka na Ciebie nie tylko suchy ląd, ale także niesamowita, podwodna kraina raf koralowych, którą możesz zobaczyć dzięki snorkowaniu. Udział w wycieczce w języku polskim sprawia, że na wczasach każdy może poznać lokalne uroki pięknej, egzotycznej wyspy bez przeszkód i obaw!

Zanzibar – wycieczki fakultatywne dla każdego!

Sam przyjazd na wyspę w celu spędzenia wczasów w tak pięknych okolicznościach przyrody wydaje się spełnieniem marzeń. Jeśli jednak zdecydujesz się na tak wyjątkową destynację, warto poznać lokalny koloryt takiego miejsca od różnych stron – nie tylko turystycznej! Wybierz się na zorganizowane wycieczki fakultatywne po polsku, dzięki którym odkryjesz różne oblicza Zanzibaru. Lokalni polskojęzyczni przewodnicy zabiorą Cię w prawdziwie wyjątkowe miejsca!

W ofercie znajdziesz wiele różnych opcji. Od całodniowych, pełnych atrakcji wycieczek fakultatywnych, przez lokalne półdniowe, aż po kilkugodzinne wyprawy – wszystkie z przewodnikiem! Dopasuj ich długość oraz rodzaj do swojego planu i ciesz się dostosowanymi do Twoich potrzeb i zainteresowań wczasami marzeń.

Atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku na Zanzibarze – snorkowanie

Wśród licznych atrakcji nie może także zabraknąć tych, które wymagają od nas więcej niż leżenia na plaży! Dla wielu wczasowiczów ruch to najlepszy sposób spędzania urlopu. Z myślą o nich w ofercie naszych fakultatywnych i lokalnych wycieczek oraz aktywności znajduje się także snorkowanie na rafie koralowej! Ten wodny sport jest idealny dla każdego. Nie wymaga doświadczenia, a brak konieczności wcześniejszego przeszkolenia sprawia, że każdy może go spróbować. Wybierz snorkowanie, jeśli chcesz spędzić czas w aktywny sposób, a przy okazji doświadczyć niezapomnianych wrażeń!